TOP COAT - nawierzchniowy szybkoschnący lakier. Sally Hansen, Seche Vite, Kwik Kote.

Moja opinia na temat Sally Hansen, Seche Vite, Kwik KoteDzisiaj post o tematyce porównawczej Top Coat'ów, które mają za zadanie wysuszać, nabłyszczać i przedłużać trwałość lakieru.
Na wstępie napiszę, że trwałości tego typu specyfików nie sprawdzam, ponieważ:
a) często maluję paznokcie
b) to o ile przedłuży nam top coat manicure zależy od wielu czynników:
- od ilości wykonywania czynności np domowych
- warunków atmosferycznych (ciepłe otoczenie, przeciąg)
- lakieru na jaki go nakładamy
- inne


Napiszę Wam kilka zdań na temat każdego z nich oraz wyrażę swoją opinię. Jest to TYLKO i wyłącznie moja opinia. Możecie się z tym nie zgadzać, możecie mieć swoje inne ulubione zamienniki. 
Każdy lakier został przetestowany w takich samych warunkach.

 Sally Hansen Insta Dri


Cena: od 16zł w górę 
13ml.
(u mnie tutaj)

Moja opinia:
Top na pewno nie wysycha w 30 sekund, ale nie ma co się zrażać. Po dwóch minutach po pomalowaniu zostawił nieciekawe ślady, które z czasem wysychania zniknęły. Przypuszczam, że czas oczekiwania, aby go położyć powinien być ciut dłuższy. Nabłyszcza - nieodbiega od konkurencji.
Po kolejnych dwóch minutach odcisnęłam palca spokojnie. Wypadł najgorzej z całej trójki, ale jest chyba najłatwiej dostępny. 
Zapach przyjemny dla nosa - po prostu lakieru do paznokci.
Gęstnieje pod koniec butelki. Seche ViteCena: zaczyna się od 25zł
14ml
(u mnie tutaj)

Moja opinia:
Dla mnie śmierdzi jak najtanszy lakier chiński.. Smrodek jednak nie unosi się długo na paznokciach. Kwestia paru minut czy wymycia dłoni. Ale działa najlepiej i najszybciej z całej trójki. Rzeczywiście jak jesteśmy osobami ciąglę żyjącymi w biegu to ten preperat będzie pomocny.. Mamy tutaj pojemność 14ml za cenę od 25 zł w górę, ale ta pojemność dla normalnej dziewczyny, która maluje paznokcie raz na 3,4 dni powinna na jakiś czas wystarczyć. 
Po dwóch minutach był bardzo! delikatnie odbity palec, prawie niewidocznie.Kwik Kote 


Cena: 17zł dostępny tylko w Hebe.
15ml

Top o specyficznym zapachu - dla mnie najlepszy z całej trójki, ale komuś może się nie podobać.
Daje ładną taflę, w teście wypadł na drugim miejscu w wysychaniu. Palec odbity był znaczniej niż u SV, ale zdecydowanie mniej niż u SH.
Ogromnym minusem tego lakieru jest to, że za wcześnie nałożony ściąga brzegi lakieru a dodatkowo skurcza lakier, robiąc brzydkie 'rowki'. Dostępność jednak też jest minusem, bo po dłuższych przemyśleniach doszłam do wniosku, że przecież nie wszedzie jest Hebe.
Jest najgęstszy z całej trójki przez co ta tafla i połysk, który zostawia jest najladniejszy. 


 Ledwo po pomalowaniu : Seche wskazujący, Sally środkowy, Kik serdeczny (od lewej)
Zdjęcie nad opisem.


 Po upływie dwóch minut od pomalowania. 


To, który wysuszacz wybierzecie zależy tylko od Was. Ja zauroczona jestem w Seche, ale wiem, że nie jest on na każdą kieszeń. Pierwszym top coatem był a Sally Hansen i jak na początku w zupełności mi wystarczała. Kolejno Kwik, którego konczę już i wiem, że nie raz do niego wrocę. Jednak to Seche podbił moje serce. A Wy czym ciekawym wysuszacie lakier? Może jakieś ciekawe mgiełki? Spraye?
Dajcie mi koniecznie znać!